X100BKN
Downloads
pdf
X100BKN
Item No.:
X100BKN
#0 Phillips® Screwdriver - Bulk
Weller® Xcelite® #0 Phillips® Screwdriver is a regular screwdriver engineered with chrome vanadium steel to ensure an extended product life.
Weller® Xcelite® #0 Phillips® Screwdriver is a regular screwdriver engineered with chrome vanadium steel to ensure an extended product life.
Product features
-
Blade made from AISI 6150 chrome vanadium steel
-
Molded firm grip
Downloads
pdf
Technical data
| Length | 117,5 mm, 4 5/8 in |
| Blade Diameter | 3,2 mm; 1/8 in |
| Blade Length | 50,8 mm; 2 in |
| Handle Color | Amber |
| Packaging | Boxed |
| Point Size | #0 |
| Quantity Per Package | 144 |
| Tip Size | #0 |
| Tip Style | Phillips® |
| UPC | 037103315519 |
| Case Pack Qty. | 144 |
| Product Family | Classic Series Screwdrivers |
Downloads
-
Download jpg jpg (319.9 KB) jpg (319.9 KB)
Are you searching
something specific?
something specific?