997MMN
Downloads
pdf
997MMN
Item No.:
997MMN
7mm x 3-5/8" Series 99® Metric Nutdriver Blade
Weller® Xcelite® Nutdriver Shaft, 7mm x 92mm is part of the Series 99 Family, and is designed for performance.
Weller® Xcelite® Nutdriver Shaft, 7mm x 92mm is part of the Series 99 Family, and is designed for performance.
Product features
-
High-quality steel blades for optimal performance
-
Compatible with all Series 99® handles
Downloads
pdf
Technical data
| Length | 92mm |
| Blade Diameter | 7,0 mm |
| ESD Safe | No |
| Family Name | Series 99® |
| Packaging | Bagged |
| Point Size | 7,0 mm |
| Quantity Per Package | 1 |
| Tip Size | 7,0 mm |
| Tip Style | Nut Driver |
| UPC | 037103314123 |
| Working Length (approx.) | 92,0 mm , 3 5/8 in |
| Works With | All Series 99® Handles |
| Case Pack Qty. | 144 |
| Product Family | Series 99® Nutdriver Blades |
Downloads
-
Download jpg jpg (240.64 KB) jpg (240.64 KB)
Are you searching
something specific?
something specific?