X102BKN
Downloads
pdf
X102BKN
Item No.:
X102BKN
#2 x 4" Phillips® Blade Screwdriver - Bulk
Weller® Xcelite® 1/4" x 4" #2 Phillips® Blade Screwdriver is designed for performance by using vanadium steel to ensure protection of the component.
Weller® Xcelite® 1/4" x 4" #2 Phillips® Blade Screwdriver is designed for performance by using vanadium steel to ensure protection of the component.
Product features
-
Blade made from AISI 6150 chrome vanadium steel
-
Molded firm grip
Downloads
pdf
Technical data
| Length | 206,4 mm, 8 1/8 in |
| Blade Diameter | 6,4 mm; 1/4 in |
| Blade Length | 101,6 mm; 4 in |
| Handle Color | Amber |
| Packaging | Boxed |
| Point Size | #2 |
| Quantity Per Package | 144 |
| Tip Size | #2 |
| Tip Style | Phillips® |
| UPC | 037103315557 |
| Case Pack Qty. | 144 |
| Product Family | Classic Series Screwdrivers |
Downloads
-
Download jpg jpg (490.98 KB) jpg (490.98 KB)
Download jpg jpg (3.05 MB) jpg (3.05 MB)
Download jpg jpg (2.7 MB) jpg (2.7 MB)
Download jpg jpg (427.17 KB) jpg (427.17 KB)
Download jpg jpg (835.66 KB) jpg (835.66 KB)
Are you searching
something specific?
something specific?